Gwiezdne marzenia, czyli o tym, jak książka może pomagać

Warto mieć marzenia, na przykład gwiezdne marzenia…

Gwiezdne marzenia – to brzmi dumnie, prawda?

Pamiętacie, jak pisałam Wam na Facebooku o zbiórce (na portalu Wspieram.to) na wydanie książki charytatywnej dla dzieci ze szpitali i domów dziecka? Książki pod tytułem „Gwiezdne marzenia”? No więc uwaga: udało się!

Wczoraj, czyli 25 czerwca 2017, nastąpiła oficjalna premiera książki o tymże zacnym tytule – “Gwiezdne marzenia”. Dlaczego o tym piszę? Nie tylko dlatego, że to niesamowita inicjatywa, ale też dlatego, że Bajkowierszownia jest partnerem projektu, a ja sama zajmuję zaszczytne miejsce wśród autorów książki! 🙂

 

Gwiezdne marzenia Jacek Kawalec i Anna Iberszer
Gwiezdne marzenia: ambasadorzy Anna Iberszer i Jacek Kawalec czytają bajki podczas premiery

 

Gwiezdne marzenia premiera
Pomysłodawcy, autorzy, ilustratorzy i ambasadorzy projektu

A czym w ogóle są „Gwiezdne marzenia”?

Dla tych, którzy nie śledzili informacji o projekcie – telegraficzny skrót:
W październiku 2016 roku Monika Jędrzejewska-Wiergiles, założycielka Wydawnictwa Sofijka, zaprosiła do udziału w projekcie autorów bajek, wierszy, ilustratorów i wszystkich, którzy chcieli zrobić coś wspaniałego i to całkiem bezinteresownie. Prace trwały 9 miesięcy i oto, w bólach i mękach (niemal jak przy porodzie :P) jest!

Dzięki dobrym ludziom i ich ogromnemu zaangażowaniu udało się wydać książkę, przy której pracowało ponad 100 osób. Znajduje się w niej 20 bajek i 10 wierszy. Wszystko oczywiście pięknie ilustrowane.

Co dalej?

Wydanie to jedno, ale ważne jest to, co teraz będzie się działo z tą książką charytatywną dla dzieci. I to jest w tym wszystkim najfajniejsze, bowiem teraz, „Gwiezdne marzenia” trafią do dzieci w szpitalach, domach dziecka, hospicjach! Wspaniała inicjatywa, prawda?

A to mój skromny kawałek wkładu w projekt. 🙂

Gwiezdne marzenia ilustracja 1 Wiktoria i lęk przed ciemnością

Gwiezdne marzenia ilustracja 2 Wiktoria i lęk przed ciemnością

Gwiezdne marzenia ilustracja 3

Gwiezdne marzenia

Gwiezdne marzenia i Katarzyna Moryc

 

 

Inne moje książki do nabycia w bajkowierszowej księgarni!